ВО ЖИВО: Извлекување на бродот Коста Конкордија

Категории: Свет, Слајдер

Следете го во живо извлекувањето на бродот Коста Конкордија, во живо.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics