Министерот Миле Јанакиески денес во посета на Кичево

Категории: Кичево

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денес ќе претстојува во работна посета на Кичево. За време на својот претстој ќе ја посети локацијата на која е завршена изградбата на пат до населеното место Староец.

Претходно оваа посета беше најавена за во петокот, но во последен момент беше откажана.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics