ЈП „Комуналец“ набави 15 нови контејнери

Категории: Кичево

Деновиве ЈП Комуналец Кичево  набави 15 нови контејнери. Распоредени се по главните улици и на места каде што беа оштетени старите.

Во иднина се предвидени да се набават уште вакви метални контејнери од 1,1 м2. ЈП Комуналец Кичево апелира до граѓаните да не го фрлаат градежниот шут, камења, земја и други тешки предмети во контејнерите поради нивно оштетување.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,