Кадетите на Напредок однесоа победа над Гостивар

Категории: Спорт

Во натпревар со две различни полувремиња, кадетите на ФК Напредок успеаја да се изборат за победа на гостувањето во Гостивар. Иако на полувреме се замина со негатива од еден гол, второто полувреме му припадна на Напредок. Со головите на Пеце Мирчески и Димитар Димоски, сино-белите однесоа победа над гостиварчани.

По оваа победа, кичевчани се на третата позиција на табелата.

Состав:

Д.Милошески Б.Богојевски, М.Мојсовски, Ф.Димитриоски, О.Митрески, Ж.Стаматоски, А.Велкоски, П.Мирчески(капитен), С.Таироски, Б.Врангала, Д.Димоски. Жолт картон: Б.Врангала

Следниот меч е градското дерби: Напредок – Влазрими.

 

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , ,