Кадетите на Напредок на чекор до Суперлигата

Категории: Слајдер, Спорт

Утре на градскиот стадион во Кичево кадетите на ФК Напредок го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. Младите кичевчани се на чекор до влез во суперлигата и одат на сигурна победа.

Силите ќе ги вкрстат со екипата на Телент 2010 од Битола. Натпреварот започнува во 12.00 часот.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,