ФОТО: Како се чистеше стадионот на Напредок

Категории: Кичево

Екипи на ЈП Комуналец од Кичево викендов целосно го исчистија стадионот на ФК Напредок каде вчера се играше последниот натпревар од есенскиот дел на ПМФЛ. Добро сработено.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,