Каменуван патничкиот воз за Кичево

Категории: Македонија

Во текот на вчерашниот ден, на излез од ж.с.Скопје-Север, беше каменуван патнички воз.

Непознат сторител каменуваше патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево, при што е скршено едно стакло од врата.

Повредени патници нема.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,