Еден загинат во сообраќајка на патот Кичево – Охрид

Категории: Македонија

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на селото Мешеишта.

Несреќата се случила вчера околу 18 часот кога дошло до судар на две патнички моторни возила, „Форд Мондео“ и „Сузуки Свифт“, при што тешко бил повреден возачот на сузукито, 69-годишен охриѓанец.

Повредениот бил пренесен во Општата болница во Охрид, каде подоцна им подлегнал на повредите.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,