Кичевчанец прободен со нож на Битпазар

Категории: Кичево, Слајдер

Вчера околу 18.30 часот на Битпазар во Скопје кичевчаните К.Ш. и З.С. биле пресретнати и без никаква причина нападнати од три лица. Во нападот З.С. бил прободен со нож во пределот на грбот по што напаѓачите избегале од местото.

К.Ш. веднаш повикал брза помош по што повредениот бил пренесен во ургентниот центар во Скопје. Неговата состојба до моментов останува непозната. Полицијата излегла на лице место и направила записник. Сеуште се трага по напаѓачите.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,