Кичевчанец тешко се повредил во сопствениот дом

Категории: Кичево

Вчера, околу 21,40 часот, на ул.„Солунска„  во Кичево,  М.А. (64) во сопствениот дом се здобил со повреди во пределот на десната рака од петарда со поголем фитил – јавува во својот билтен МВР.

На иповредениот му била укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево, но поради поголемо крварење е пренесен на лекување во Ургентниот центар  во  Скопје. Во тек се мерки за расчистување на случајот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,