Кичевчанец заглави поради марихуана

Категории: Кичево

Кичевчанец ќе одговара кривично откако полицијата при личен преглед, кај него пронашла 0,18 грама марихуана измешана со тутун. Како шт информира МВР, 24 годишниот Д.Х. од Кичево на 22 август годинава бил сопрен од полицијата на кичевската улица Партизански одреди.

По претресот полицијата ја одзела наркотичната супстанца и му поднела кривична пријава за неовлстено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,