АЛБУМ: Кичевчани, Кичевчанки, Кичевчанчиња – ЗА КИЧЕВО!

Категории: Кичево, Слајдер

Ова е најубавиот албум кој досега бил објавен на страната. Млади, стари, машки, женски, принцови и принцезички, кичевчани, кичевчанки, кичевчанчиња – ЗА КИЧЕВО!

Испраќајте фотографии на: kontakt@kicevo.mk Да го збогатиме албумот!

                          Место за твојата фотографија

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,