ФОТО: Кичевчани за Кичево – за да ви биде слатко кафето :)!

Категории: Кичево, Слајдер

Додатно разблажување, од пред два дена достапни во сите кичевски кафиќи! Кичевчани за Кичево!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,