Кичево повторно без вода за пиење, пукна цевка на Булеварот Ослободување

Категории: Кичево, Слајдер

Вака изгледаше булеварот „Ослободување“ синоќа по пукањето на водоводната цевка

Вчеравечер во подоцнежните саати, Кичево во поголем дел остана без вода за пиење. Причината е пукањето на водоводна цевка на Булеварот Ослободување, во близина на ОС Кичево .

За кусо време дел од булеварот и улицата Тане Цалески се наполнија со вода и се претворија во вистински реки. Комуналците брзо дојдоа на местото на дефектот и во текот на ноќта се очекува отстранување на истиот. Инаку граѓаните на Кичево пролетва често се соочуваа со овој проблем и се очекува со реконструкцијата на водоводната мрежа овие дефекти значајно да се намалат.

Tекст и фото: Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,