Панорама на Кичево снимена од воздух (HD ВИДЕО)

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Благодарение на Фото Зоран ги имаме првите феноменални снимки на Кичево од воздух. Снимени се со одличниот Phantom 2+. Погледнете како изгледа нашиот град од оваа перспектива. Феноменално! Чекаме нови видеа!

Панорама на Кичево from Foto Zoran on Vimeo.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,