Кичево под снег!

Категории: Кичево, Слајдер

Снегот кој вчера почна да паѓа во Кичево направи снежна покривка од над 10 сантиметри. Снегот најмногу ги израдува најмладите, а не помалку и постарите.

Снегот не предизвика позначајни потешкотии во сообраќајот и сите патишта се проодни.

Снежни врнежи се очекуваат до среда откога времето ќе се стабилизира. Температурите ќе паднат за неколку степени и ќе се движат до -10 степени на утро. Дневните ќе бидат околу нулата.

Фото: Стојанче Китаноски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,