ФОТО: Снежно Кичево денес

Категории: Кичево

Неколку фотки, пред се за оние кои не се тука, а многу сакаат да бидат :) Поздрав од Кичево!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,