Кичевските училишта повторно имаат струја

Категории: Кичево, Слајдер

Кичевските основни училишта од вчера повторно имаат струја. Тие беа исклучени од електроенергетскиот систем минатиот вторник.

Во две од нив сеуште нема греење, а учениците веќе трета недела не посетуваат настава. Општина Кичево која е надлежна за обезбедување на греење, не изнајде начин да го реши проблемот и ја повика владата да ги снабди училиштата со 400 тони нафта за греење од стоковите резерви.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,