Кинопроекција на филмот „Прекрасна и сакана од сите“

Категории: Кичево

Кинопроекција на филмот „Прекрасна и сакана од сите“, дело базирано на бетселерот на Мартина Хаг.

Главна тема во филмот е љубов,лаги и мали сни. Режисер на филмот е Ханс Холм.Филмот ќе се прикажува на 24.09.2013 (вторник)и 26.09.2013 (четврток) со почеток во 20 часот.Влезот е 50 денари.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,