ВИДЕО: Кога Кире Лазаров кажува доста, тогаш е доста

Категории: Спорт

Русите ладни шприцер. Нашите на крај со нервите. И тогаш Ќире Лазаров стапува на сцена. Цар!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,