Кирил и Менде степаноски пристигнуваат во Напредок

Категории: Спорт

По малку неочекувано во екот на  првенствената сезона, екипата на Напредок доби две големи играчки засилувања. Така што од денес нови аквизиции на кичевскиот прволигаш се браќата близнаци Менде и Кирил Степановски, фудбалери кои сезоната ја започнаа во матичниот клуб Пелистер, а во претходната првенствена сезона настапуваа во екипите на Ренова-Менде и Напредок-Кире.

Инаку и двајцата пред осум години во тандем беа дел од кичевскиот прволигаш. Ова е вистински потег на претседателот Илија Китаноски  , за да ја засили екипата на Напредок во сезоната кога се крати првата лига и кога испаѓаат дури 4 екипи.

Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,