Kанализационен приклучок на ул „11 Октомври“

Категории: Кичево

ЈП Комунелец го финализира канализациониот приклучок во должина од 52 метри кој се наоѓа во централното градско подрачје на улица „11 Октомври“, во близина на бензиската пумпа Пуцко Петрол.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,