Кралев на доделување дипломи на Правниот факултет во Кичево

Категории: Кичево

Министерот за образование и наука Панче Кралев денеска ќе престојува во посета на Кичево.

Кралев ќе присуствува на свеченото доделување на дипломите на првата генерација дипломирани студенти на Правниот факултет во Кичево.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,