Кичевчанец доби кривична пријава поради недозволено поседување на оружје

Категории: Кичево

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против С.С.(26) од Кичево за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“ – информираат од МВР.

На 18-ти јуни оваа година, во ПС Кичево е повикан С.С. поради сознание дека поседува пиштол без дозвола, при што тој потврдил дека поседува пиштол „танфоглио форце“, калибар 9 мм, две рамки и шест куршуми, што е предмет на кривично дело „тешка кражба“.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,