Крмчо Змијарот од Брест

Категории: Хумор

Ако не сте слушнале за Крмчо Змијарот, сега ќе слушнете. Работит само со змии… и со жеништата си имат работа.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,