Крводарителска акција во ПЗУ „Сонце“

Категории: Кичево, Слајдер

Вчера во просториите на ПЗУ “Сонце“ се реализира акција за дарување на крв. Првата акција беше организирана на иницијатива на УЖ на ВМРО – ДПМНЕ Кичево. Оваа акција прерасна во традиција неколку години благодарение на активностите кои ги продолжи  г-ѓа Лиљана Стаматоска во соработка со ОО Црвен Крст -Кичево и Институтот за трансфузиона медицина.

Акцијата беше успешно завршена со оглед на тоа дека во неа масовно се вклучија голем број на хумани луѓе кои не го криеја задоволството дека преку дарувањето на својата крв спасиле живот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,