Крводарителска акција на роденденот на Тоше Проески

Категории: Македонија, Слајдер

На роденденот на Тоше Проески (25 јануари) во организација на Интернационалниот Тоше Проески Фан Клуб Форум и Цревен Крст на град Скопје ќе се одржи крводарителска акција. Заинтересираните крводарители ќе можат да даруваат крв во просториите на Дом на АРМ во Скопје од 10 до 18 часот овој петок.
Акцијата е поддржана од Фондација Тодор Проески.

Facebook настан: http://www.facebook.com/events/123976847771887/

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,