Ни замина Ламбе во Америка

Категории: Магазин

Ја запроси девојката Магдалена на Голема Богородица, а се венчаа неполн месец подоцна, на Мала Богородица во манастирот Свети Јован Бигорски. Во ноември на Скопскиот фестивал и ја посвети песната „Сакам да си тука“.

Ламбе Алабаковски е вљубен до уши. Скоро два месеци е во Америка, кај неговата вереница со која ја дочека и новата 2013 година. Не се знае дали и кога воопшто ќе дојде. Незнае ни неговиот менаџер Иво Јанковски од М2 кој сепак изјави дека кога ќе се врати ќе продолжат со тековните активности.

Престојот во Америка го искористил и да се запознае подобро со родителите на Магдалена. Свадба планираат да направат ова лето. Ламбе, нека ти е со среќа!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,