Ламбе Алабаковски стана татко

0Shares

Македонската ѕвезда Ламбе Алабаковски на својот роденден го доби најубавиот подарок од неговата сопруга – стана татко на здраво машко бебе. Ова го објави вчера на својот facebook.

Ламбе и Магдалена се во брак 2 години. Честитки!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)