ФОТО: Лозано дел од „Истражи ја Македонија“

Категории: Македонија, Слајдер

Нашата најголема ѕвезда деновиве е дел од екипата на „Истражи ја Македонија“. Од фотографиите кои ги објави на својата Facebook страница се гледа во друштво на актерот Владо Јовановски, додека на втората се гледа „вечниот снег“ на Пелистер.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,