Лозано и Есма утре ја промовираат евровизиската песна

Категории: Магазин, Слајдер

Утре, среда, во 20.45 часот, премиернот на МТВ 1, Влатко Лозаноски и Есма ќе ја промовираат евровизиската нумера „Империја“.

Со тоа и официјално ќе започне евровизискиот поход за овогодинешното издание на Евросонгот во Малме, Шведска.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,