Лозано втор на радискиот фестивал

Категории: Магазин, Слајдер

Влатко Лозаноски го освои второто место на македонскиот радиски фестивал – МАРС 2012. Лозано настапи со актуелниот хид „Нема ден, нема ноќ“. Влатко, кој е лански победник и беше фаворит на публиката собра 83 поени, 11 помалку пред овогодинешниот победник Димитар Андоновски кој победи со нумерата „Добро ме познаваш“. Третопласирана заврши Тамара со песната „Можеш ли“.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,