Влатко Лозаноски ќе не претставува на Евровизија!

Категории: Магазин, Слајдер

Најпосле и сосем заслужено, нашата поп-ѕвезда Влатко Лозаноски ќе јапретставува Република Македонија на изборот на песна за Евровизија која ќе се одржи во Шведска. Лозаноски ќе настапи во дует со Есма Реџепова.

Македонската Радио Телевизија направи одличен избор и веруваме дека ќе ги оправда очекувањата. Промоцијата на евровизиската нумера ќе се случи на почетокот на идната година.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,