Внимавајте на Пресека и Стража

Категории: Македонија, Слајдер

pat magla

Поради намалена видливост, отежнат е сообраќајот на планинските премини Стража и Пресека, а коловозот наместа е влажен.

Видливоста на Пресека утрово изнесуваше 10 метри, додека на Стража до 100 метри.

Потсетување за сите возачи дека од 15 ноември започна законската обврска за поседување на зимската опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март 2015 година.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,