Внимателно, на Стража има многу магла

Категории: Македонија, Слајдер

magla-02

За сите кои ќе го користат преминот Стража ви укажуваме да бидете внимателни бидејќи и во текот на денот, а особено вечерва, видливоста е доста намалена на околу 20 метри.

Можна е и појава на одрони, затоа е препорачливо внимателно возење.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,