ФОТО: Како се одбележа Мала Богородица оваа година

Категории: Кичево, Слајдер

Посетено од многу народ во чест на Рожденството на Пресвета Богородица, манастирот Пречиста го одбележа големиот празник. Вредните раце на кичевчани уште еднаш направија да заблеска овој храм во чест на Мајката Божја. Нека ни е на помош и за многу години!

 

 

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,