Презентација на новите кредитни линии за мали и средни претпријатија

Категории: Кичево, Слајдер

Во петок, 27 септември, во просториите на Регионалната комора ќе се одржи презентација на тема „Новите кредитни линии на Македонската банка за подршка на развојот наменети за мали и средни претпријатија“

Презентацијата ќе биде извршена од страна на претставници од Македонската банка за подршка на развојот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,