Мечка трчаше на патот Кичево – Охрид (ВИДЕО)

Категории: Македонија, Слајдер

Несекојдневен настан се случил на патот Кичево – Охрид кога мечка започнала да трча по патот, објави порталот www.ohrid1.com. Мечката била забележана од возило и со голема брзина избегала накај Кичево. За среќа никој не е повреден во целиот настан.

 

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,