ВИДЕО: Рускиот метеорит бил соборен со ракета?

Категории: Слајдер

Интересно видео на кое може да се забележи дека објект, налик на ракета се движи накај метеоритот и го удира по што истиот се распрскува во делови. Руските власти не се изјаснија дали воопшто имало било каква интервенција од нивна страна. Доколку метеоритот не се распрснеше и паднеше во едно парче, последиците ќе беа катастрофални, бидејќи би предизвикал експлозија 20 пати посилна од атомската бомба во Хирошима.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,