ВО ЖИВО: Голем сенароден митинг во Кичево

Категории: Кичево

НОВО: Фотографии од историскиот митинг во Кичево

Голем народен митинг во Кичево

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,