Филмот „Мојата кралица Каро“ од вечерва во кичевското кино

Категории: Кичево

Во киното на НУ ЦК Кочо Рацин ќе се прикажува филмот,,Мојата кралица Каро,,во режија на Дороти Ван Ден Берге.Во главните улоги се Ана Франциска Јегер Дебора Франсоа и др.

Кинопроекцијата на филмот ке биде на 12.11.2013 (вторник) и на 13.11.2013 (среда) со почеток во 20 часот.
Влезот е 50 денари.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,