Не’ очекува најстудената зима во изминатиот век?

Категории: Свет, Слајдер

Британските метеоролози предупредуваат на екстремно студено време во зимата која ни предстои. Поларното време ќе трае до март 2015 година, а првите бранови од снег ќе ги има веќе од овој месец.

Температурите ќе паднат далеку под нулата. Како најстуден месец се посочува Јануари кога живата на термометарот ќе се спушти до -30 степени под нулата во најголемиот дел од Европа.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,