Нападнат и ограбен таксист

Категории: Кичево

На патот кон село Раштани во Кичево, вчера околу 18.45 часот две непознати лица кои побарале такси услуга од компанијата „Сити“, со закана со нож извршиле разбојништво над А.М.(27) од Кичево. Притоа му одзеле околу 1.800 денари. МВР презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,