Напредок против Гостивар очекува прв есенски триумф

Категории: Спорт

По ремито со Металург во Скопје и добрата игра на Железарница, Напредок денес на својот стадион во Кичево го пречекува новолигашот Гостивар.Во сино-белиот табор се е подготвено за да се дојде до првата есенска победа и конечно се направи чекор напред на првенствената табела.На денешниот натпревар на клупата на Напредок ќе дебитира новиот тренер Горазд Михајлов, кој на кормилото на клубот го замени Гордан Здравков.На овој меч единствено нема да настапат повредените Петрески,Најдовски и Б.Вељаноски.Мечот започнува во 17 часот а правдата ќе ја дели скопскиот судија, Димитар Мечкаровски.
Текст и фото: Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,