Напредок – Победа 3-3

Категории: Слајдер, Спорт

Кичевскиот прволигаш ова лето никако да победи и во четирите контроли, оствари исто толку нерешени резултати. Гостите поведоа со 1-0  во 2 минута  преку Богоески , Напредок бргу  се созеде и во серија постигна три гола преку Вренцоски и Мојсоски, за на крајот гостите преку Здравески во два наврати целосно да се вратат  во мечот.

Последен тест за Напредок е мечот во Боговиње со екипата на Гостивар оваа сабота.

Зоран Антоски

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,