Напредок поразен се враќа од Тетово

Категории: Спорт

Во игра со многу голови, малку требаше Напредок да се врати со бод од гостувањето против Шкендија во Тетово. Релативно брзо екипата на Шкендија дојде до водство од 1-0 уште во 10′ минута преку голот на Нухиу, за две минути подоцна Мазнов да го зголеми резултатот на 2-0.

Поради груба игра, во 25′ минута по груб прекршок од страна на Реџепи екипата на Шкендија остана без еден играч и беше покажано на белата точка. Успешен реализатор на голот за напредок беше Балажи. Пет минути подоцна Шкендија повторно ја врати разликата од два гола и поведе со 3-1. По втор пат во листата на стрелците се запиша Нухиу. Со овој резултат се замина на полувреме.

Во второто полувреме Напредок се консолидира и започна поагресивно да напаѓа на голот на Шкендија. Во 85′ година Маркоски ја затресе мрежата и намали на 3-2. Овој погодок ја врати надежта дека кичевчани ќе се вратат непоразени од гостувањето но резултатот остана непроменет до крај.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,