ВИДЕО: Одличниот настап на Влатко Лозаноски на прославата на независноста

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Одличен настап на нашиот Влатко Лозаноски на прославата по повод 21 година од македонската независност. Нема потреба многу да се зборува, кога е Лозано во прашање треба само да се слуша! Браво Влатко!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,