Нова филмска претстава во Центарот за култура

Категории: Кичево


На 9-ти и 11-ти овој месец во ЦК „Кочо Рацин” во Кичево со почеток во 20 часот, граѓаните на Кичево ќе можат да ја проследат филмската претстава ТИЛТ, на режисерот Виктор Чучков-Синот. Во главните улоги настапуваат Јавор Бахаров, Радина Крилова и Георги Стајков.

Ова е уште една можност за филмофилите од Кичев во текот на неделата да проследат барем еден филм од светската продукција. Салата во ЦК во овој период од годината нуди благопријатни услови за следење на
филмски представи, а опремата во 3D технологија овозможува најсовремено прикажување на филмовите.

Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,