Ново разбојништво во Кичево – на сред улица ограбен човек

Категории: Кичево

Во Кичево вчера непознат сторител извршил разбојништво над случаен минувач, на кој му нанел материјална штета.

Триесет и четири годишниот Х.Ф. од с. Долно Строгомиште бил цел на разбојник, кој од него украл 250 евра и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,