Облачно со утринска магла

Категории: Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини.

Преку ден маглата ќе се намулува и ќе дува слаб југоисточен ветер.

Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,