Облачно со утринска магла

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини.

Преку ден маглата ќе се намулува и ќе дува слаб југоисточен ветер.

Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени